LEKCJE MUZEALNE


Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej, przeznaczonej dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym od I do VIII klasy. Oferujemy ciekawe i inspirujące spotkania ze sztuką, na których nie zabraknie kreatywnych warsztatów plastycznych, ale także nieszablonowo przekazywanej wiedzy o przeszłości.

Podczas lekcji muzealnych będziemy odkrywać różne epoki historyczne i różne tematy, jak choćby to, kim był średniowieczny skryptor? Jak wyglądało życie codzienne rycerzy, królów i pięknych dam dworu? Przedstawiane przez nas treści i przekazywana przez nas wiedza realizują punkty podstawy programowej, co w połączeniu z warsztatami plastycznymi, wydaje się być przepisem na sukces edukacyjny naszych dzieci w wieku szkolnym, klasy od I do VIII.

Nasze lekcje muzealne zostały opracowane na podstawie niezwykłego zbioru dzieł sztuki, które zazwyczaj możemy oglądać tylko w muzeum Skarbca Kapituły Krakowskiej. Piękne obiekty mają w swoim towarzystwie precyzyjnie przygotowane repliki. Pozwalają one na poznawanie świata sztuki wieloma zmysłami. Któż z nas nie chciałby choć przez chwilę dotknąć korony królewskiej bądź miecza. Dzieła, wraz z wybranymi replikami, są uzupełnione modelami 3D, stworzonymi przy zastosowaniu najnowszych światowych technologii. Ekrany dotykowe skrywają zdigitalizowane dzieła sztuki, klimatyczne odgłosy i gry multimedialne dla każdego!

Skip to content